Forum Mesajları

Esra SÖNMEZ
13 Mar 2021
In Doğum Fotoğrafçılığı
Birçok insanın anı olarak yapabildiği en makul şey fotoğraf çekmek veya çektirmek diyebiliriz. Hayatımız boyunca farklı anılar biriktiririz. Özellikle de güzel anıları sürekli bir imgeyle hatırlamak isteriz. Yani bize bir şeylerin hatırlatması gibi. O en güzel hatırlatıcı da şüphesiz fotoğraflarımızdır. O çekilen fotoğraflarımıza bakıp geçmişe hatırlamak istediğimiz o günlere gideriz. Mesela bebekliğinize, çocukluğunuza, gençliğinize ya da evlendiğiniz güne. Tabii bunların arasında yeniden doğmuş gibi olduğunuz bir gün vardır ki onun önemi apayrıdır. O an da sizin anne olduğunuz bebeğinizi kucağınıza aldığınız andır. Bunun için doğum fotoğrafçısının önemi oldukça büyüktür. Hayatınızın en özel günlerinden birini en profesyonel çekilmiş fotoğraflarla hatırlamak hem anne ve babalar için hem de çocuklar için oldukça önemlidir. Bu özel gününüz işinin ehli insanlarla daha ayrı bir öneme bürünmektedir. Tabi daha önemli bir günü dönüşen bu günler yanlış seçim ve kararlar ile de zihinde kötü hatıralar bırakabilmektedir. Bu yüzden önemli günlerin önemli kararları profesyonel ellere teslim edilmesi oldukça önem arz etmektedir. Yaklaşan bir doğumunuz var ise Doğum ve bebek fotoğrafçısı Esra Sönmez ile tanışmanızın zamanı gelmiş demektir. Esra Sönmez’in web sayfasından örnek çekimleri inceleyebilir, referans yorumlarına göz atabilir ve almak istediğiniz hizmet hakkında detaylı albüm paketlerini inceleyebilirsiniz. Doğum fotoğrafçısı, bebek fotoğrafçısı, yeni doğan çekimi veya hamile çekimi alanlarında profesyonel hizmet veren Esra Sönmez ile web sayfası iletişim bölümünden randevu alabilir veya doğrudan telefon ile iletişime geçebilirsiniz. Gerek doğum öncesi, gerek doğum ya da doğumdan sonrası bebeğiniz ve kendiniz hakkında sahip olmak istediğiniz tüm mükemmel hatıralar için Esra Sönmez en doğru karar olacaktır. Tüm bu ayrıcalıklardan mahrum kalmamak için zamanında randevu alarak yeni doğan çekimi fotoğraf ve albüm işlerinizi Esra Sönmez’ e emanet edebilirsiniz. Hemen iletişime geçerek randevu detaylarını görüşebilir ve aklınıza takılan tüm soruların cevabını sorarak öğrenebilirsiniz. Hem bebeğinize hem de kendinize ölümsüz mükemmel hatıralar bırakmak tamamen sizlerin elinde.
0
0
8
Esra SÖNMEZ
27 Eki 2020
In Doğum Fotoğrafçılığı
Kadraj, kontrast, ışık, gölge, filtre ve yüz güzelleştirme işlemleri yapılmaktadır.
1
0
33
Esra SÖNMEZ
07 Eki 2020
In Doğum Fotoğrafçılığı
Kullanmış olduğum ekipmanlar; - Canon Mark IV body (Flaşsız çekimde yüksek çekim kalitesi) - 24-70 2.8 Canon Lens - 50 mm Canon Lens - GoPro 7.0 (4K video çekim özelliği)
4
0
24
Esra SÖNMEZ
19 Eyl 2020
In Doğum Fotoğrafçılığı
Doğum ve yeni doğan çekimlerinde bebeğimizin gözünün zarar görmemesi için kesinlikle flaş kullanılmamalıdır.
4
0
20
Esra SÖNMEZ
19 Eyl 2020
In Doğum Fotoğrafçılığı
Yeni doğan çekimi doğumdan sonraki ilk 15 gün içerisinde gerçekleştirilmelidir.
4
0
3
Esra SÖNMEZ
08 Eyl 2020
In Doğum Fotoğrafçılığı
Tüm doğum yöntemlerinde doğum fotoğrafı çektirilebilir.
4
0
4
Esra SÖNMEZ
08 Eyl 2020
In Doğum Fotoğrafçılığı
Hamile çekimi bebeğin gelişimine ve annenin durumuna göre hamileliğin 26. ile 34. haftaları arasında yapılabilir.
4
0
7
Esra SÖNMEZ
29 Eyl 2018
In Doğum Fotoğrafçılığı
Günümüzde bir çok alile yavrularına kavuşma sürecindeki o özel anları ölümsüzleştirmek istiyor. Bu süreçte baby shower, hamile, doğum, yeni doğan ve bir yaş pasta patlatma çekimleri yer alıyor. Her bir çekimin kendisine has detayları ve teknik gereksinimleri bulunmaktadır. Sektörde bu hizmetlere talip bir çok kişi bulunmakta. Peki aileler bu en özel anlarını en güzel şekilde ölümsüzleştirirken hayal kırıklığına uğramamak için seçimlerini yaparken nelere dikkat etmeli. ​​ - Çekim yapacak kişinin eğitimi ve tecrübesi. Çekim yapacak kişi temel fotoğrafçılık ve doğum fotoğrafçılığı sertifikasına sahip mi? Bu sertifikalara sahip olmak yeterli değil Doğum çekimleri konusunda ne kadar tecrübesi var? Doğum çekimleri ışık açışından oldukça zor bir ortamda gerçekleşir ve çekimlerde flaş kullanılamaz. Bebeğin pozisyonuna göre ışık şiddeti anlık değişimlere sahiptir. Doğum çekimlerinde flaş kullanılamaz. Eğer fotoğrafçı doğum çekimleri konusunda yeterli tecrübe ve bilgiye sahip değilse ya ışıktan patlamış yada çok karanlık çekimler gerçekleşebilir.  - Kullanılan donanım (Fotoğraf Makinası). Işık açısından çok sıkıntılı ortamlarda çalışıldığı için full frame bir fotoğraf makinası tercih edilmelidir. Bu zor şartların üstesinden ben  Canon EOS 5D Mark IV  ile geliyorum. Canon 24-70mm f/2.8 Zoom Lens kaliteli ve keskin çekimler için oldukça iyi sonuçlar almayı sağlar. Canon 50mm 1.8 lenste bebeğinizin detay çekimlerinde oldukça iyi sonuçlar alınmasını sağlayacaktır.  - Albüm kalitesi. Çekimler bittikten sonra geriye albüm kalıyor. Bu adımda doğru ışık, sıcaklık, kadraj ayarlarının yapılması ve doğal yüz temizleme ve güzelleştirme işlemlerinin yapılması albümün kalitesini doğrudan etkilemektedir. Fotoğraf çalışmaları tamamlandıktan sonra albüm çalışması ve baskısı kalıyor. Benim tercihim 30X70 Magazin kapaklı panaromik albüm. Oldukça göz doldurucu ve estetik oluyor. Fiyatlarım hakkında detaylı bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için 05393932020 veya 05392894463 numaralı telefonlardan bana ulaşabilirsiniz.
4
2
39

Esra SÖNMEZ

Yönetici
Diğer Eylemler